Terrestrial Tales

Terry zdjecie

Terrestrial Tales - Terry Tales - T.T... ... to nazwa nowej klasy filmowej, cykl warsztatów sztuki filmowej częściowo prowadzonych również online. Ogólnie tematem będą sytuacje kryzysowe naszych czasów. Terry Tales jest wspólnym projektem Oder Gemeinsam e.V., ThinkCamp eG Herzershof i Fundacji Bonin.

Ciągłe zmiany są coraz to nowym wyzwaniem dla wszystkich osób, zbiorowości, społeczności, przyrody. Pandemia koronawirusa uwypukliła naszą podatność na zagrożenia i uwarunkowania społecznych kryzysów. Egzystencjalne zagrożenia związane z kryzysem klimatycznym, z wymieraniem gatunków, niedobór wody i zagrożenie katastrofą klimatyczną zeszły na dalszy plan, zwłaszcza w obliczu zagrożenia nową wojna światową. Obecne poczucie niebezpieczeństwa nigdy nie było tak wielkie jak obecnie.

Chcielibyśmy zaprosić wszystkich młodych duchem do zabrania głosu w sposób śmiały i wyraźny tak, by nasz głos wybrzmiał wyraźnie: jakie wyzwania stoją przed nami jako wspólnotą ludzi, zwierząt i roślin w bliskiej i dalekiej przyszłości? Terry Tales jest skierowana do miłośników sztuki filmowej, mieszkających na obszarach wiejskich z dala od ośrodków miejskich, bez względu na wiek.

Około 20 Uczestników z Niemiec i z Polski utworzą zespoły 3-5 osobowe. Liczymy, że Uczestnicy, przez okres 8 tygodni, nakręcą 5-minutowe filmy; każdy pod fachową opieką. Planujemy pracę z najprostszymi rozwiązaniami technicznymi takimi jak: smartfon i rejestrator terenowy. „Opowieści Terry‘ego“ obejmują także warsztaty z zakresu opowiadania historii i opracowywania koncepcji, a także wprowadzenia do sztuki filmowej podstaw pracy z dźwiękiem, montażem, postprodukcją materiałów wideo i audio. Pokażemy również jak skutecznie opublikować swoje materiały w mediach społecznościowych.

Kiedy?

Pierwsza edycja Terry Tales odbędzie się w dniach 5-9 maja 2022 r. w Boninie (Polska / Pomorze Zachodnie). Wyniki zostaną zaprezentowany osiem tygodni później, jako podsumowanie naszego drugiego spotkania, które odbędzie się wieczorem 25 czerwca 2022 r. w Herzershof w Oderbruch. Pomiędzy spotkaniami bezpośrednimi odbywać się będą cotygodniowe warsztaty online i szkolenia.

W jaki sposób?

Zgłoszenia można składać do 15.04.2022 r. za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, z krótką własną wypowiedzią (1000 znaków), filmem wideo (maks. 60 sek.) lub serią zdjęć (maks. 5 zdjęć) dotyczących Twoich palących pytań na dziś. Byłoby nam miło, gdyby warsztaty mogły odbywać się w języku angielskim, ale jesteśmy również przygotowani do prowadzenia zajęć w języku niemieckim i polskim. Uczestnictwo jest bezpłatne. Aby uzyskać więcej informacji, napisz do nas.

Wspólny projekt stowarzyszenia Oder Gemeinsam e.V, ThinkCamp eG Herzershof i Fundacji Bonin

Sascha Groddeck

Organizacja